EKOPRACOWNIA

Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Wiewiórczynie została laureatem konkursu „Moja wymarzona ekopracownia”. Autorem projektu oraz jego koordynatorem jest Pani Monika Dąbrowska.
   Wartość ogólna zadania wynosi 43.894,00 zł. Projekt jest współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi
w kwocie 31.234,00 zł.

Realizacja projektu polega na modernizacji i  wyposażeniu istniejącej pracowni przyrodniczej. Była sala lekcyjna do zajęć przyrody przekształci się w nowoczesną, prawdziwą ekopracownię na miarę XXI wieku. Pomalujemy ściany i założymy nowe energooszczędne lampy lastrowe. Wstawimy również nowe meble. Największą atrakcją będzie jednak tablica interaktywna. Poza tym pracownia wzbogaci się o   wspaniałe urządzenia i pomoce dydaktyczne do zajęć ekologiczno przyrodniczych, w tym: aparat fotograficzny, wizualizator, różnorodne zestawy do przeprowadzania badań, doświadczeń, eksperymentów, nowe mikroskopy, lornetki i wiele innych ciekawych pomocy. Nowoczesny sprzęt i różnorodne pomoce dydaktyczne uatrakcyjnią lekcje i pobudzą uczniów do twórczego myślenia.

W ekopracowni będą odbywały się lekcje przyrody oraz zajęcia dla uczniów klas I – VI wynikające z   programu ekologicznego ujętego w projekcie „Moja wymarzona ekopracownia”. Oprócz lekcji odbywać się tam będą również  różnorodne warsztaty, konkursy, konferencje
i inne zadania. Ponadto realizowane będą zajęcia pozalekcyjne.  Pracownia będzie dostępna dla wszystkich uczniów w naszej szkole również dla dzieci z oddziału przedszkolnego, które bardzo aktywnie uczestniczą w życiu szkoły.

www.zainwestujwekologie.pl

* Sprzątanie świata

* Zbiórka złomu

* Tydzień zdrowia

* Otwarcie ekopracowni

* Zbiórka karmy do schroniska dla zwierząt "Kochajmy zwierzęta"

* Kto żyje w kropli wody?

* Sejmik Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych Gminy Łask-Dlaczego lasy chorują?

* W poszukiwaniu wiosny

* Szukamy dzikie wysypiska śmieci w okolicy

* Ulotki

* Turniej przyrodniczy

* Konkurs przyrodniczy-" Las naszym bogactwem"

* "Zwierzaki z gąbki"

* Poznajemy ptasi śpiew.

* Źródła energii - własna konstrukcja Serafina Smarzka

* Siejemy rośliny ziołowe.

* Pracujemy nad ekostrojem.

* Zielony Dzień :) - Dzień Ziemi.

* Potwory z recyklingu.

* Wiosna w naszym ogrodzie - konkurs.

* Spotkanie z leśnikiem.

* "Dzień modnego ekologa".

* Parki Krajobrazowe Ziemi Łódzkiej - wojewódzki konkurs plastyczny

* Odpady i recykling. Segregujemy śmieci.

* "Snuj się, snuj bajeczko" - Miedzyszkolny konkurs plastyczno wokalny o tem. przyrod. ekol.

* Alternatywne źródła energii.

* Budujemy proste obwody elektryczne.

* Barwimy konwalie.

* II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy "Żyj zdrowo" - III miejsce

* Co w trawie piszczy?

* Albumy

* Międzyszkolna wycieczka Samorządów Uczniowskich.

* Światowy Dzień bez Tytoniu

* Wycieczka na Oczyszczalnię Ścieków w Łasku

* Wycieczka do Punktu Uzdatniania Wody w Ostrowie

* Zielona Szkoła

* Tytuł SZKOŁY ZRÓWNOWAŻONEJ za działania pro-ekologiczne od ODE "Źródła".